Osm týmů ze čtyř základních škol si půl roku zkoušelo roli inovátorů, kteří stojí u vývoje produktu od prvního nápadu až po uvedení na trh. Soutěž pořádala poradenská společnost KPMG, HN jsou jejím partnerem. V pondělí 27. června se rozhodne o vítězi.

Chytrá sklenička

tým Moniky Nademlejnské, Ústí nad Labem, ZŠ Vojnovičova

Se sklenicí, která zastane lampičku i budík, přišel tým osmáků z Ústí nad Labem. Projekt, kterým se žáci zabývali několik měsíců, začal nevinně − když jedna z autorek, Jana Medková, v noci převrhla sklenici a usoudila, že by bylo praktičtější, kdyby nádoba svítila. Tým se proto rozhodl vytvořit skleničku opásanou LED světýlky. Ovládá je čidlo reagující na pohyb, s dosahem 1,2 metru. A jelikož má v sobě sklenice zabudovaný i budík, může pomáhat například při dávkování léků.

"Rozdělili jsme si role v týmu, holky se soustředily na vzhled, chlapci na technickou stránku věci. Promýšleli jsme, komu je náš produkt určen, posléze jsme si vyhledali součástky a nechali prototyp zhotovit naším mentorem," popisují členové týmu.

Tým mentoroval jednatel firmy Drakisa Roman Vaibar. "V aktuální verzi je sklenička připravovaná dětmi pro děti. Již teď máme v hlavách možná rozšíření, která naše řešení posunují do velmi praktického produktu," popisuje.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se