Tuzemci jsou národem pivařů. Ke každé letní zahrádce, sportovnímu zápasu nebo nedělnímu obědu orosený půllitr zkrátka patří. Umíme ale pít umírněně a odpovědně? "Obecně je česká společnost tolerantní vůči alkoholu, nevnímá jeho nadměrnou konzumaci jako problém. Tolerance k opilosti je u nás větší než jinde ve světě. Tam je to společensky neúnosné, ale u nás bohužel často přijatelné − a ještě se o opilých lidech říká, že jsou veselí a vzorně si užívají," říká ředitel oddělení korporátních vztahů skupiny Heineken ČR Jiří Hauptmann.

Kampaň Pijte s Mírou se tento postoj k alkoholu snaží měnit. Heineken chce skrze ni naučit českou společnost konzumovat alkohol odpovědně. Zábavnou osvětou nabádá k obezřetnosti vůči alkoholickým nápojům. Vedle stánku s pivem vás tak může čekat překvapení v podobě kartonového Míry v životní velikosti, který vám položí jednoduchou otázku: "Nemáš už více než dvě?" Někteří odborníci totiž tvrdí, že něco mezi deseti a dvaceti gramy alkoholu denně je pro zdravého člověka bezpečná dávka. A právě dvě piva takovému množství odpovídají. Konkrétně tedy dvě malá piva u ženy a dvě velká u muže.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.