Zatímco před třemi lety pojišťovny a politici vytipovali nemocnici v Roudnici nad Labem jako zralou na zavření, dnes dobře prosperuje. A poloviční podíl v nemocnici chce nyní koupit skupina Penta.

HNDomácí na Twitteru

Domácí rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Mluvčí Penty Ivo Mravinac zájem o roudnickou Podřipskou nemocnici potvrdil. "V současné době probíhají jednání s cílem ji získat," uvedl. Podle spolumajitele nemocnice Jakuba Zavorala, který chce svou polovinu prodat po sporech se společníkem Josefem Krajníkem, se jednání s Pentou chýlí k závěru. "Já jsem s tímto silným partnerem v podstatě na podmínkách odprodeje již dohodnutý, poslední kroky obchodu závisejí mimo jiné i na stanovisku mého společníka doktora Krajníka. Ten musí dát s prodejem mého podílu souhlas," řekl HN Zavoral. Kolik si za svou polovinu řekl, odmítl komentovat.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se