Tomáš Chmelík stojí v čele projektu na podporu elektromobility ve společnosti ČEZ již od roku 2010. Tehdy byly elektromobily v České republice prakticky neznámé, téměř neexistovaly veřejné dobíjecí stanice, ani podpora státu a obcí.
HN: Jak dnes, po více než pěti letech, kdy projekt existuje, hodnotíte jeho fungování?
Především jsme se během té doby hodně naučili o tomto typu trhu a z toho můžeme dnes i v budoucnosti vycházet. Například jsme změnili strategii ohledně struktury sítě dobíjecích stanic. Na začátku jsme deklarovali, že chceme vytvořit hustou síť dobíjecích stanic. Mělo jít o klasické, pomalé dobíjení. Jenže postupem času se ukázalo, že ve veřejném prostoru bude poptávka spíše po rychlodobíječkách.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








