Když minulý týden dostal šestiletý trest vězení, nedal bývalý náměstek ministerstva práce Vladimír Šiška najevo emoce. Ani když vůbec poprvé veřejně zaznělo, že jeden z největších státních IT projektů posledních let, zakázka z roku 2011 na výplatu sociálních dávek, byl jednoznačně zmanipulovaný a předražený.

Stát za aplikace pořízené bez soutěže zaplatil 1,6 miliardy − byl to společný projekt náměstka Šišky a tehdejšího ministra Jaromíra Drábka (TOP 09), jemuž nakonec zakázka ukončila kariéru v politice.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se