Když minulý týden dostal šestiletý trest vězení, nedal bývalý náměstek ministerstva práce Vladimír Šiška najevo emoce. Ani když vůbec poprvé veřejně zaznělo, že jeden z největších státních IT projektů posledních let, zakázka z roku 2011 na výplatu sociálních dávek, byl jednoznačně zmanipulovaný a předražený.
Stát za aplikace pořízené bez soutěže zaplatil 1,6 miliardy − byl to společný projekt náměstka Šišky a tehdejšího ministra Jaromíra Drábka (TOP 09), jemuž nakonec zakázka ukončila kariéru v politice.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








