Sociální demokraté mají dnes jedenáct hejtmanů a v osmi krajích vládnou v koalici s komunisty. Tato oranžovo-rudá souručenství se podle předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky osvědčila a mělo by se v nich pokračovat. Ba co víc, premiér připouští, že je možná na čase se s komunisty začít bavit i na té vyšší, vládní úrovni. "Měl bych ale podmínky," prohlásil.

HN: Vaše heslo pro krajské volby namířené proti ANO zní: "Kraj není firma." Ale proč by neměl být? Ve firmách obvykle každý ví, co má dělat. Vy nechcete, aby kraje fungovaly?

Ne ve všech firmách to funguje. Když si vzpomenu, jak dopadly některé krajské nemocnice ve středních Čechách, které byly za hejtmana ODS Bendla privatizovány i hlasem paní Jermanové, jež je nyní v hnutí ANO, nebylo to nic hezkého. Řada z těch nemocnic neposkytovala rozsah péče, který nabízely před privatizací.

Když budete kraje řídit jako firmu, tak se logicky budete zbavovat toho, co nevydělává. A veřejné služby nejsou od toho, aby vydělávaly, ale od toho, aby zajistily lidem zdravotní péči, sociální péči ve stáří, vzdělání a dopravu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.