Pouhé dva roky poté, co se premiéři všech zemí EU na Evropské radě shodli na energetických cílech do roku 2030, je tu první vážně míněná snaha Evropské komise a některých europoslanců o revizi už tak velmi ambiciózních závazků na zvýšení energetické účinnosti o 27 procent. Tento cíl byl dosud spíše upozaděný, nyní se ale právě kolem něj svede klíčová politická bitva.

Pár měsíců po tom, co se v odborných i politických kruzích diskutovala splnitelnost stávajícího cíle v důsledku odchodu Velké Británie (premianta evropské třídy v této oblasti), Evropská komise předpokládá návrh na revizi, jenž by znamenal navýšení cíle pro energetickou účinnost na 30 procent. Těch pár procent navíc se může zdát jako zanedbatelných, ale tak tomu skutečně není. Každé další procento navíc znamená obří náklady, které musí někdo zaplatit.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.