Od privatizace v 90. letech Praha nezažila tak velké majetkové změny, jaké chystá nyní. Hlavní město chce plně ovládnout firmy, které jsou pro chod metropole klíčové. Jde třeba o dodávky vody, elektřiny nebo svoz odpadu. Pokud by se Praze podařilo získat všechny podniky, které si určila, zaplatí za ně desítky miliard korun.
"Určitě by pro město bylo dobře, kdyby mělo stoprocentní vlastnictví ve strategických firmách," řekl v rozhovoru pro HN radní Karel Grabein Procházka, který je zodpovědný za majetek města.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










