Mnoho desetiletí se vedla debata, co se stane s Kubou, až zemře Fidel Castro. Jestli třeba vypukne povstání, v důsledku čehož se pak na ostrov vrátí početná komunita exilových Kubánců, žijících v USA na Floridě − což ale, pokračovaly tyto úvahy, by mohlo napětí na ostrově ještě prohloubit. Nyní Fidel Castro zemřel a je jasné, že se nestane nic náhlého. A že exiloví Kubánci zůstanou tam, kde jsou, neboť na Kubě by skončili tak akorát ve vězení.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se