Mnoho desetiletí se vedla debata, co se stane s Kubou, až zemře Fidel Castro. Jestli třeba vypukne povstání, v důsledku čehož se pak na ostrov vrátí početná komunita exilových Kubánců, žijících v USA na Floridě − což ale, pokračovaly tyto úvahy, by mohlo napětí na ostrově ještě prohloubit. Nyní Fidel Castro zemřel a je jasné, že se nestane nic náhlého. A že exiloví Kubánci zůstanou tam, kde jsou, neboť na Kubě by skončili tak akorát ve vězení.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





