Tuzemští zákonodárci zamrzli v čase. V době, kdy operátoři poskytují neomezené volání i s daty za cenu hluboko pod 300 korun za měsíc, někteří z poslanců utratí za volání s daty měsíčně i více než pět tisíc korun.

Vysvětlení je jednoduché: objednávají si je sami a sněmovna jim volání a data do pěti tisíc měsíčně proplácí formou náhrad. Každý z nich může účtovat až pět linek − jak pro sebe či své asistenty, tak připojení ve své kanceláři. Ročně sněmovna takto poslancům proplatí účty ve výši zhruba sedm milionů korun.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se