Nové technologie, jako jsou senzory, snímače či lokátory, mění pojišťovnictví. Snižují počet pojistných událostí a mají vliv na nabízené pojistky, jejich ceny i krytá rizika. Vedle toho se pojišťovny musí vypořádat i s přístupem nové generace k vlastnictví věcí a fenoménem takzvané sdílené ekonomiky. "Klienti sdílí bydlení, auta, kdeco je dnes připojeno na internet a sledováno on-line. Ať se informace zrychlí a počítače spočítají vše, co mohou. Ale velmi cennou komoditou bude pořád rada, pro kterou si klienti chodí k lidem," říká Martin Diviš, generální ředitel pojišťovny Kooperativa a prezident České asociace pojišťoven.

HN: V čem nejčastěji malí a střední podnikatelé chybují při sjednání pojištění svých firem? Je pro ně stále rozhodující cena pojistky?

V minulosti výše pojistného hrála při rozhodování o nastavení pojistného krytí velkou roli. Myslím, že dnes už se to obrací k lepšímu. Klienti jsou slušně pojištěni proti majetkovým škodám, ale stále podceňují pojištění pro případ přerušení či omezení provozu. Sjednáno ho má pouze necelého půl procenta z 5400 Kooperativou oslovených malých a středních podnikatelů. Ti si zřejmě neuvědomují, že než dojde k plnému obnovení provozu firmy, může uplynout dlouhá doba, po kterou musí hradit nájmy, leasingové splátky, poplatky za energie a další fixní náklady. Ono mezidobí je pro firmu kritické a bez pojištění přerušení provozu bohužel v nejednom případě i likvidační. Důležitá je i pravidelná aktualizace pojistné smlouvy, vše se v čase vyvíjí − výše majetku, oblast podnikání a také rizika, která podnikatele ohrožují.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.