Elektronická evidence tržeb se netýká jen obchodníků a živnostníků, kteří postupně začínají odesílat veškeré účtenky na úložiště ministerstva financí. Miliardovými obraty ovlivní také trh s elektronikou a přenosem dat.

Jako první novou daňovou povinnost odstartovali hospodští a hoteliéři v prosinci loňského roku, za měsíc se k nim přidají všechny maloobchody a velkoobchody. Do června roku 2018 se do EET zapojí na 600 tisíc podnikatelů a firem. Ti všichni si musí koupit elektronickou pokladnu s tiskárnou za tisíce korun a pak každý měsíc platit za přenos dat řádově stokoruny.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se