Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně už dlouho bojuje s dluhy. Ještě v polovině loňského roku jí zbývalo zaplatit skoro dvě miliardy. A mezi fakultními nemocnicemi není brněnský špitál jediným dlužníkem.

"Pravidelně co tři čtyři roky vláda České republiky nalévá do některých z těchto nemocnic značné prostředky v řádu stamilionů, aby je oddlužila. Tohle je jedna z věcí, které chceme novou právní formou zabránit," uvedl Miloslav Ludvík (ČSSD), když představoval zákon o univerzitních nemocnicích, který má umožnit snazší řízení dnešních fakultních nemocnic.

Norma, kterou Ludvík předloží v březnu vládě, má přinést těsnější vazbu mezi vysokými školami a nemocnicemi, které vzdělávají budoucí lékaře. Univerzity vítají, že budou mít prostřednictvím dvou svých zástupců v nemocniční radě větší vliv na chod špitálu. To, čeho se obávají, jsou ale právě velké dluhy.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.