Když před dvěma lety odstartovaly kotlíkové dotace, kde mohou lidé získat evropské peníze na pořízení nových kotlů, stály se před úřady fronty, někteří tam dokonce nocovali. To se letos nemusí opakovat. Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) ve čtvrtek oznámí, že startuje druhá vlna kotlíkových dotací a lidé o ně mnohde budou moct žádat elektronicky. Brabec k tomu vyzval kraje, které peníze rozdělují.

"Konkrétní podoba bude na samotných krajích. Obecně ale systém bude fungovat tak, že žadatel vyplní a odešle elektronický formulář žádosti a pak dodá žádost v listinné podobě na krajský úřad," vysvětluje.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se