Trapností čpící vývoj událostí spojených s fotbalovou Spartou už opravdu svádí k tomu, aby absurdní poměry uvnitř slavného českého klubu byly karikovány formou grotesky nebo kabaretu. Tak na chvilku oněm svodům podlehněme a kousek takového skeče si teď odehrajme. Stačí se napíchnout na fiktivní telefonát, který spolu vedou třeba Tomáš Rosický, velká hvězda sparťanské marodky, se svým bývalým trenérem z Arsenalu, francouzským expertem Arsènem Wengerem, jemuž se teď pod rukama zrovna také všechno bortí.

"Poslyšte, trenére, co kdybyste se už v Londýně přestal zbytečně nervovat a před penzí ještě na pár sezon přesídlil k nám do Prahy? Vím, že na Hradčany se nemůžete vynadívat. A Sparta by nějakého trenéra potřebovala, protože na té pozici zrovna ukončila experimentální stáž jednomu studentovi. Nějaký David Holoubek, lidi mu sice ohromně fandili, ale pak mu starší hráči v kabině připravili pár lekcí praktického semináře na téma Trenér bez autority nefunguje. On i vedení klubu už si to došprtali a Holoubek se teď vrátil k dorostu," pokračuje Rosický.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se