Rodič čtyř dětí by v budoucnu nemusel odvádět žádné pojistné na sociální zabezpečení. ČSSD navrhuje odvody, které v Česku patří k nejvyšším v Evropě, odstupňovat podle počtu vychovávaných dětí.

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) ve středu předloží vládě návrh, podle něhož bude sazba od dvou dětí výše klesat až na nulu, zatímco bezdětní či matky a otcové jedináčků zůstanou na současné, 6,5procentní sazbě. Při průměrné mzdě kolem 27 tisíc lidé měsíčně ušetří asi 400 až 1800 korun podle počtu dětí.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se