Rodič čtyř dětí by v budoucnu nemusel odvádět žádné pojistné na sociální zabezpečení. ČSSD navrhuje odvody, které v Česku patří k nejvyšším v Evropě, odstupňovat podle počtu vychovávaných dětí.
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) ve středu předloží vládě návrh, podle něhož bude sazba od dvou dětí výše klesat až na nulu, zatímco bezdětní či matky a otcové jedináčků zůstanou na současné, 6,5procentní sazbě. Při průměrné mzdě kolem 27 tisíc lidé měsíčně ušetří asi 400 až 1800 korun podle počtu dětí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








