Příjem televizních programů z pozemních vysílačů Češi vnímají jako své nezadatelné právo. Mělo by být z technického hlediska kvalitní − to v digitální době většinou je − a zadarmo, což platí stoprocentně. Je i víceméně pro všechny. I když se oblasti bez signálu najdou, 99,9 procenta Čechů stačí vystrčit anténu a nějaký televizní pořad na ni chytí. Je ale faktem, že čtyři z deseti domácností pozemní vysílání nevyužívají a signál na obrazovky dostávají z jiných zdrojů, primárně přes kabel nebo ze satelitu.

Televizním trhem však v následujících letech pořádně zamíchá další modernizační vlna vynucená potřebou uvolnit část frekvencí pro mobilní internet, tentokrát už páté generace. Podobně jako před deseti lety čeká Čechy rozhodnutí, zda vyměnit televizi či se smířit s nepohodlím v podobě druhého ovladače k set-top-boxu, nebo udělat ostrý řez a začít za dodávku televizního signálu platit.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.