Od naší zpravodajky ze Stockholmu - Na ozbrojené policisty v centru města nejsme zvyklí. Tohle ve své zemi nechci. To je to, co mi nahání strach, říká 35letá Liv jen pár hodin po teroristickém útoku v centru Stockholmu.

Do skupiny chodců na pěší zóně u nákupního centra najel v pátek odpoledne nákladní automobil. Zemřeli čtyři lidé a 15 jich utrpělo různě vážná zranění.

Ještě ten večer policie dopadla 39letého muže uzbecké národnosti, který je z útoku podezřelý. Podle policie sympatizoval s Islámským státem. Loni měl být deportován, protože nedostal povolení k pobytu.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se