Pavel Sehnal se v pojišťovnictví našel. Jako by jej měl v krvi, ačkoliv v 80. letech začínal jako konstruktér v Tesle Elstroj. Je z něj díky němu i velmi zámožný muž − v roce 2005 prodal Českou podnikatelskou pojišťovnu, kterou vybudoval, Kooperativě, za což mu na účtu přistály nižší jednotky miliard. A na pojišťovnictví spoléhá i ve svém novém projektu, v rozjezdu nové politické strany se starou značkou: Občanské demokratické aliance čili ODA.

"Připusťme, že pan Sehnal je zkušený podnikatel, a pan Sehnal je jediný člověk v této zemi, který z nuly vybudoval dvě pojišťovny, a to Českou podnikatelskou pojišťovnu, která má dnes šest miliard obratu, a když měla čtyři miliardy, tak ji prodal Rakušanům. V té době měla řádově 400 tisíc klientů. A vybudoval také pojišťovnu Slavia, která má 200 tisíc klientů. Takže nechci úplně dávat rovnítko mezi budování pojišťovny a politické strany, ale přesto jsou tam významně stejné okamžiky," snaží se rozptýlit pochybnosti nad tím, zda se mu jeho mise podaří, a nikoliv naposled během rozhovoru s HN o sobě mluví ve třetí osobě. Trochu tím připomíná exprezidenta Václava Klause, s nímž je prý v pravidelném kontaktu.

"Když se zeptáte lidí, jestli znají ODA, ručím vám za to, že ji bude znát přes 70 procent," říká majitel akvaparku v Čestlicích u Prahy. Argument, že to ještě nemusí znamenat, že ji budou i volit, jej nechává klidným. "Zda budou lidé volit ODA, je jiná otázka, protože my jsme kampaň pořád ještě nezahájili."

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se