Vizovický výrobce ovocných pálenek Rudolf Jelínek během posledního roku vyrobil nejvíc alkoholu za posledních několik let. Místo levnějšího pití však společnost opustilo šest milionů lahví převážně dražších slivovic, hruškovic nebo whisky. 

"Vidíme jasný trend ke spotřebě prémiovějších nápojů, lidé sice pijí méně, ale hledají kvalitnější alkohol," říká Pavel Dvořáček, generální ředitel a hlavní akcionář ve společnosti R. Jelínek. Zákazníky k ověřeným značkám podle něj stále táhne pět let stará metanolová kauza, během které v Česku zemřely desítky lidí na otravu nekvalitním alkoholem. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se