Sto devadesát kroků vede podle ODS k lepšímu Česku. O víkendu je strana představila na své programové konferenci. Jedním z těch hlavních má být avizované zrušení elektronické evidence tržeb.

"ODS nepůjde do vlády s nikým, kdo nám nepomůže EET odstranit," znovu potvrdil straníkům předseda Petr Fiala.

V brožuře, kterou na konferenci představili a která obsahuje všechny programové zásady strany, ale elektronickou evidenci tržeb v kolonce "zrušíme" čtenář nenajde. Je zařazená do vedlejší "prosadíme" a formulovaná jako "zastavení EET".

Že by šlo o zadní vrátka, která by už teď připouštěla případnou povolební koalici s hnutím ANO, ale Fiala odmítá: "To je slovíčkaření. Každý chápe, co tím myslíme. My jsme slíbili, že zrušíme EET. A na tom se nic nemění," tvrdí.

A na svém trvá i místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija.

"Ohledně spekulací o povolebních koalicích říkám zcela jasně, že ODS bude ve vládě jedině tehdy, pokud bude schopná dodržet sliby voličům, včetně zrušení EET," říká.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.