Už letos by se měla začít měnit péče o duševně nemocné v Česku. O reformě psychiatrické péče a klinik se mluví několik let. Odborníkům například vadí, že jsou léčebny zastaralé a v Česku špatně dostupné, navíc dlouhodobě chybějí peníze. Strategii reformy si ministerstvo zdravotnictví nechalo vypracovat už před čtyřmi lety, ale teprve v tomto roce by se měla začít realizovat.

"Jedním z cílů je využití současných kapacit nemocnic a jejich transformace, které budou zahrnovat například i celkovou přeměnu," uvedla mluvčí ministerstva Štěpánka Čechová. Podle ní bude reforma trvat několik desítek let. "K navýšení počtu léčeben ale v žádném případě nedojde," dodává Čechová.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se