Většina studentů už ví, jak dopadla v prvních jednotných přijímacích zkouškách a zda je na jejich vysněné střední školy s maturitou přijmou. Přestože letos už nestačily výsledky ze základní školy a všichni museli povinně psát test z matematiky a češtiny, tragédie se nekoná. I na učilištích, kam se tradičně hlásí horší žáci, berou skoro všechny, kteří se přihlásili.

"Nevzali jsme opravdu jen pár nejhorších. Ale viděl jsem, že řada škol neměla ani jednoho nepřijatého," uvádí ředitel Střední průmyslové školy Třebíč Zdeněk Borůvka.

Na přijetí do oboru mechanik elektrotechnik u nich stačilo 15 bodů ze 100, na autotronika 16 bodů. Podobné to bylo také na ostatních učebních oborech s maturitou.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se