Dostat se v Praze na veřejné gymnázium je velmi těžké. Zájem je velký a kromě vysokého bodového zisku z jednotných přijímacích zkoušek je obvykle zapotřebí splnit také školní kritéria. Kvůli velkému zájmu a nedostatku kapacit proto v posledních letech vzniklo hodně nových soukromých gymnázií, která nabízejí dostatek míst i pro ty s nižším bodovým ziskem. Platí se na nich ale školné. 

Podle některých ředitelů veřejných pražských gymnázií mírně přibývá žádostí o přestup na jejich školu – významná část z nich přitom přichází právě ze soukromých škol. Rodiče si na nich buď nemohou dále dovolit platit školné, nebo nejsou spokojeni s výukou. 

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Jaké žádosti na gymnázia chodí.
  • Jak stát hlídá kvalitu.
  • Proč je soukromá škola dobrý byznys.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se