Termín, kdy se cestující v metropoli dočkají signálu v metru, se stále posouvá. Pražský dopravní podnik (DPP) se stále nedomluvil s mobilními operátory na podmínkách, za kterých jim umožní rozvést v metru kabely, které by signál rozšířily.

"Je už hotová i projektová dokumentace, ale vše stojí na tom, že nám operátoři nechtějí dát data o pohybu SIM karet," uvedl ředitel dopravního podniku Martin Gillar. Pro firmu je podle něj mnohem cennější, když bude mít on-line data o pohybu cestujících, než milion korun ročně, který jim za možnost uložení svých kabelů v tunelech metra nabízí konsorcium operátorů v čele s T-Mobilem.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se