Ani čtvrt století po privatizaci se nedá vyloučit, že soukromí vlastníci firmy budou muset nakonec majetek vracet. Přinejmenším když se přihlásí restituenti a prokážou, že je stát v minulosti obešel.
Tato nepříjemná zkušenost postihla Rybářství Třeboň, největšího českého producenta sladkovodních ryb. Podle pravomocného rozsudku musí státu vrátit šest rybníků. Českobudějovický krajský soud dal za pravdu církvi, která namítala, že privatizace rybářství neměla zahrnout její historický majetek.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



