Když jsem poprosila Petra Drahoše do telefonu, aby vyběhl tři schody a pak se dal doleva, s lehkým smíchem mě upozornil, že je na invalidním vozíku. Jako student letecké dopravy dělal paragliding a za špatného počasí narazil do skály. Stalo se to v den jeho dvacátých pátých narozenin. Strávil několik měsíců po nemocnicích a rehabilitačních centrech. Dokončil vysokou školu a další rok se dával fyzicky i psychicky dohromady. Pak mu ale život invalidy přestával stačit.

"Být 24 hodin denně doma a sám nebylo úplně to pravé," popisuje. Rozeslal životopis na pár míst a z Komerční banky dostal odpověď. Práci hledal v podstatě jen dva týdny. Má dobré vzdělání a pozitivní povahu. Na pozici asistenta ředitele pracuje od roku 2013. "Když jsem šel na pohovor k nadřízenému, nevešel jsem se do dveří. Museli otevřít dvoukřídlé dveře," popisuje Drahoš.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.