Ropná společnost ExxonMobil se bude soudně bránit proti dvoumilionové pokutě, kterou dostala za údajné porušení protiruských sankcí z roku 2014. Spolu s dalšími velkými americkými společnostmi se Exxon zároveň snaží pozměnit nový zákon, který by rozšířil sankce i na další odvětví kromě ropného průmyslu.
ExxonMobil označuje pokutu za "zcela nespravedlivou" a chce se soudit v Texasu, kde má svoje sídlo. Problémem je osm smluv, které společnost uzavřela s ruskou státní firmou Rosněfť. Za ni dokumenty podepisoval Igor Sečin, jehož jméno bylo už tehdy uvedeno na sankčním seznamu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






