Ropná společnost ExxonMobil se bude soudně bránit proti dvoumilionové pokutě, kterou dostala za údajné porušení protiruských sankcí z roku 2014. Spolu s dalšími velkými americkými společnostmi se Exxon zároveň snaží pozměnit nový zákon, který by rozšířil sankce i na další odvětví kromě ropného průmyslu.

ExxonMobil označuje pokutu za "zcela nespravedlivou" a chce se soudit v Texasu, kde má svoje sídlo. Problémem je osm smluv, které společnost uzavřela s ruskou státní firmou Rosněfť. Za ni dokumenty podepisoval Igor Sečin, jehož jméno bylo už tehdy uvedeno na sankčním seznamu.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se