Lidé používají platební karty stále častěji, úřady v Česku tuto možnost bezhotovostní úhrady nejrůznějších daní a poplatků doposud využívají málo. Situace se ale začíná měnit. Novela daňového řádu od července otevřela prostor, aby státní správa platby kartou mohla výrazně rozšířit. Nadále to však žádný zákon nepřikazuje.
"Jde o další službu pro občany. Vzhledem k tomu, že směřujeme k větší elektronizaci státní správy, je možnost placení kartou nezbytností," říká Alena Schillerová, náměstkyně ministra financí. Podle ní tato možnost sice už před přijetím daňového balíčku existovala, ale v praxi by mohla přinášet problémy zejména s určením dne platby a se stanovením dalších podmínek používání tohoto typu placení.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




