Další šance pro talenty a začínající firmy

Společnosti SAP.iO, Techstars a Startup Focus zahajují soutěž InnovMatch, jejímž cílem je propojit startupisty, vývojáře, podnikatele, inovativní firmy a studenty z regionu střední a východní Evropy. Zároveň jim umožní společně řešit obchodní výzvy za využití platformy SAP Cloud Platform. V rámci podzimní konference SAP Forum proběhne 7. září workshop zaměřený na SAP Cloud Platform. Finálové kolo regionální soutěže se uskuteční 30. listopadu v Praze.

Amazon připravuje spuštění armády dronů

Internetový obchod Amazon dále testuje doručování zásilek drony. Potýká se ale s tím, že tato představa je pro řadu zákazníků nepříjemná. Objevují se dokonce obavy, že by drony šlo používat ke shazování malých bomb na americká města. Firma však řeší hlavně výdrž dronů a jejich spolehlivost. Cílem je, aby ve vzduchu vydržely co nejdéle.

Půl milionu zedníků přijde o práci

Studie Světového ekonomického fóra odhaduje, že 500 tisíc stavebních dělníků přijde do roku 2020, tedy do tří let, o práci kvůli automatizaci. Stavebnictví tak tvoří desetinu z očekávaného úbytku pracovních míst o 5,1 milionu. Ohroženo je například pokládání cihel, které dnes roboti na trhu hravě zvládnou. Automatizace by měla nahradit hlavně opakující se jednoduché činnosti, kterých je ve stavebnictví celá řada.

Z vysavače se může stát špion korporací

Společnost iRobot, jež vyrábí robotické vysavače Roomba, představila plán, podle něhož budou její zařízení skenovat domácnosti, ve kterých se pohybují. Firma by tak získala cenná data, jež by pak mohla předávat dál gigantům, jako jsou Amazon, Apple nebo Google. Využití takových dat může být celá řada. Informace se budou hodit pro fungování chytré domácnosti, ve které má být v budoucnu prakticky vše připojeno k internetu. Po informacích o bytech jistě sáhnou i další technologické firmy pro jejich inovace.

Lidem se víc líbí chybující roboti

Studie vědců z Univerzity v Salcburku ukazuje, že lidé lépe vnímají roboty, kteří dělají chyby. Oproti tomu bezchybně fungující stroje je spíše děsí. To lze ve výsledku využít ke zlepšení fungování robotů. Když jim lidé kolem budou dávat najevo sympatie, mohou díky tomu vědět, že něco dělají špatně. Emoce lidí kolem tak budou moci využívat ke zlepšení svého fungování.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru