Do propuknutí aféry Dieselgate v září roku 2015 neprobíhala v Evropě žádná systematická testování emisí oxidu dusíku v reálném provozu. Skandál, který se týkal automobilky VW a nelegálního využívání systému, jenž uměle snižoval emise, ale vše změnil. Od té doby řada evropských státních agentur provedla několik testů reálných emisí vozidel. Závěry jsou velmi nelichotivé.
Mezinárodní rada pro čistou dopravu (ICCT) nyní přinesla první shrnutí těchto výsledků a potvrdila spekulace, že skutečné emise jsou několikrát vyšší než ty oficiálně uváděné.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








