Před pěti lety se s manželem přestěhovala do Bruselu, nechtěla však nechat byt na pražském Smíchově ležet jen tak ladem. Zkusila ho proto pronajmout přes Airbnb. Pokus se podařil a postupně se proměnil v byznys. Dnes má Zuzana Benešová firmu Seven Keys, která spravuje a pronajímá turistům přes zmíněnou platformu tři desítky bytů zhruba stejného počtu majitelů. "Bytů bychom mohli spravovat řádově více. Zájem vlastníků je obrovský. Denně odmítáme jejich další nabídky," říká Zuzana Benešová.

HN: Proč další nabídky odmítáte? Neznamenají další byty také větší výdělek?

Dnes spravujeme 30 bytů, ale mohli bychom jich mít možná 100 nebo i více. Nabídky však často odmítáme proto, že se soustřeďujeme výhradně na pěkně zařízené byty v centru města. Ozývají se nám například lidé, kteří mají byt ve Stodůlkách nebo na Černém Mostě a chtějí ho pronajímat přes Airbnb. Nechceme je odrazovat od krátkodobých pronájmů, ale snažíme se jim vysvětlit, že konkurence už je v Praze velká a že v okrajových částech by to vyžadovalo větší úsilí za nižší příjmy. V těchto případech se spíš vyplatí pronajímat dlouhodobě.

HN: Když budu pronajímat byt v centru přes Airbnb, o kolik víc si vydělám, než kdybych tam měl jednoho dlouhodobého nájemníka?

Nedá se říct konkrétní částka, u každé nemovitosti je to jinak. Podle našich zkušeností dosahují byty, které spravujeme, ročně o 30 až 50 procent vyššího zisku.

Zuzana Benešová

S Airbnb začala, když se s manželem stěhovala do Bruselu. Tehdy zkusila pronajmout byt na Smíchově. Následně přibrala byt příbuzných, sousedů a nakonec si založila firmu Seven Keys a stará se o 30 bytů.

HN: Jak často hýbete s cenami bytů na noc? Platí, že nejvyšší ceny jsou v létě a na silvestra?

Určitě, s cenami hýbeme v podstatě neustále. Nejvíce nahoru jdou na silvestra, kdy cena bytu dosáhne až trojnásobku standardní sazby za noc. Naše výhoda je, že si už pět let vedeme databázi, do které zaznamenáváme veškeré informace o cenách a obsazenosti. Díky tomu se nám daří dosahovat co nejvyšších zisků. Funguje to pak například tím stylem, že si řekneme: Dnes se v Praze běží maraton, zvedneme ceny. Měníme je tak doslova na denní bázi.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.