Měli bychom blokovat čínské investice do evropských firem jen proto, že pocházejí ze země, které příliš nerozumíme, která oproti nám rychle roste a které se kvůli její velikosti i finanční síle trochu bojíme?

Jakákoliv investice na světě se dělá kvůli jedinému cíli − kvůli zisku. Může jít o zisk finanční, když kupuji vysoce profitabilní firmu. Může jít o zisk nových trhů, když kupuji silného hráče na trhu, na který chci vstoupit a nechci nebo nemohu na něm začínat od nuly. Může jít o zisk větší síly mé skupiny, pokud kupuji firmu, která mi dává šanci pro výrazné posílení vertikální či horizontální integrací. A může jít o zisk technologický, pokud kupuji firmu, která vlastní technologie, které bych jinak musel draze a zdlouhavě vyvíjet.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se