Prezident Venezuely Nicolás Maduro, který nedávno hladovým obyvatelům doporučil, aby se na králíky nedívali jako na domácí mazlíčky, ale na zdroj potravy, přiletěl do Běloruska, se kterým chce navázat ekonomickou spolupráci. Přijal jej prezident Alexandr Lukašenko, který mu sdělil, že je na tom Venezuela možná špatně, ale že Bělorusko na tom bylo ještě hůř. Po deseti letech budování státu se mu podařilo zrušit alespoň potravinové lístky. V listopadu má společná bělorusko-venezuelská komise vymyslet, jak by tyto dvě země, kterým kolabuje ekonomika, mohly spolupracovat. Zatím se zdá, že jediným vývozním artiklem obou je ekonomická krize.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru