Pákistánce rozzlobil vůbec první novoroční tweet amerického prezidenta Donalda Trumpa. "USA během posledních patnácti let bláhově pomohly Pákistánu částkou přes 33 miliard dolarů a oni nám nedali nic jiného než lži a klam," napsal šéf Bílého domu a dodal: "Poskytují útočiště teroristům, které my pronásledujeme v Afghánistánu, a jen málo nám pomáhají. S tím je teď konec." Televizní stanice Fox News vzápětí uvedla, že vláda znovu pozastavila Pákistánu vojenskou pomoc v hodnotě víc než čtvrt miliardy dolarů, kterou měl Islámábád dostat už loni. Proti Trumpovým výrokům se protestuje v ulicích, ministerstvo zahraničí si předvolalo amerického velvyslance a o horšících se vztazích s USA mají dnes jednat nejvyšší civilní a vojenští představitelé země. Pákistánský ministr zahraničí Chavadža Ásif se už nechal slyšet, že Pákistán americkou pomoc nepotřebuje.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








