Alfa Romeo chce získat zpět svou zašlou slávu i ve světě závodění. Vrací se zpátky do královské automobilové disciplíny, do formule 1. Přitom pauza byla obrovská, Alfa Romeo se z formule 1 stáhla už před třiceti lety. Automobilka podepsala partnerství s týmem Sauber a pro sezonu 2018 představila závodní stroj s logem Alfy Romeo, který budou pohánět motory od Ferrari.

"Alfa Romeo se významně zasadila o bohatou závodní historii formule 1. Chceme značku opět pozvednout a díky dohodě s formulovým týmem Sauber nám k tomu jejich technologie i zkušenosti mohou pomoci," řekl Sergio Marchionne, generální ředitel koncernu Fiat Chrysler, do kterého spadá i Alfa Romeo.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se