Stanice měření emisí nově fotí auta

Stanice měření emisí, zkráceně SME, jsou povinny pořizovat od ledna 2018 fotodokumentaci aut, která žádají o kontrolu emisí. Původně už se tak mělo dít od prosince loňského roku, ministerstvo dopravy ale nakonec termín odložilo na leden, protože některé stanice hlásily, že jejich dodavatelé jim nestihli dodat včas technické vybavení, které stanici propojuje s centrálním informačním systémem ministerstva. "Už nebude možné, aby vozidlo dostalo záznam o úspěšné kontrole emisí, aniž by stanici skutečně navštívilo. Když neprojde na jedné stanici, nemůže tak snadno zkoušet štěstí na jiné. Protokoly měření totiž společně s fotografií zaznamenávají i časy kontrol," řekl ministr dopravy Dan Ťok. Na Stanicích technické kontroly (STK) už se fotodokumentace kontrolovaných vozidel pořizuje od roku 2016.

Hyundai vyvíjí airbag střešního okna

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se