Detroit, kde v sobotu začíná mezinárodní autosalon, zvolna ztrácí svoji klíčovou pozici v americkém automobilovém byznysu. Zahraniční konkurenti v USA během letošního ledna až března poprvé v historii předčí trojici General Motors, Ford Motor a Fiat Chrysler Automobiles. Podle serveru WardsAuto.com vyrobí cizí značky ve svých amerických továrnách 1,4 milionu vozů, asi o sto tisíc více než tamní automobilky.
"Je velmi pravděpodobné, že v následujících letech bude pozice detroitské trojky dále slábnout a vyklidí pole rivalům," komentuje list The Wall Street Journal.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








