Ve středu 25. ledna dorazila na Obvodní soud pro Prahu 8 další žaloba majitelů aut, kterých se týká emisní skandál koncernu Volkswagen. Společnost DieselGate v ní žádá náhradu škody ve výši 24 milionů a 225 tisíc korun zhruba pro 200 poškozených. Současně HN potvrdila, že další žaloby budou pravděpodobně následovat.

"Negativních ohlasů je mnoho a jsou různého typu. Ať už se jedná o neprodejnost vozu nebo nejistotu ohledně nabízeného přehrání softwaru ze strany Volkswagenu, a proto se domníváme, že požadavky našich zákazníků jsou oprávněné," říká jednatel DieselGate Martin Kodýdek.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se