Prezidentský kandidát Marek Hilšer sice prohrál souboj o Hrad, v politice ale zřejmě zůstane. O mladého lékaře, který dokázal v prvním kole prezidentských voleb oslovit překvapivě mnoho voličů různého politického zaměření i věku, se intenzivně zajímají různé strany a hnutí. Sondují, za jakých okolností by byl Hilšer ochotný za ně kandidovat letos na podzim do Senátu. Podle informací HN se Hilšer v posledních dnech ohledně své politické budoucnosti setkal hned s několika politiky.

"Naivně jsem si myslel, že po skončení prezidentských voleb bude klid. Jenže místo toho mě kontaktují lidé z několika politických stran a já si musím ujasnit, jakým způsobem věci ohledně kandidatury do Senátu udělám," říká Hilšer.

Minulý týden byl v Senátu k vidění s předsedou senátního klubu ODS Milošem Vystrčilem a o víkendu jednal rovněž s předsedou TOP 09 Jiřím Pospíšilem. Nejdůležitější ze všeho ale bude, jak se rozhodne sám Hilšer.

"Potkal jsem se s Markem Hilšerem několikrát. Potvrdil jsem mu, že budeme rádi, když bude kandidovat za nás, případně budeme rádi jako TOP 09 součástí jeho širší podpory dalších stran,
pokud nám budou blízké," uvedl Pospíšil.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se