Separatistická Podněsterská republika legalizovala na svém území těžbu kryptoměn, což vyžaduje náročné hardwarové zázemí. Chce tak nalákat především ruské investory. Jedním z prvních by měl být syn ruského generálního prokurátora Jurije Čajky Igor.

"Poradili jsme se s odborníky přes technologie a ti nám řekli, že potřebujeme mít legislativu a technologické zázemí. Tak nyní máme zákon," řekl moskevskému deníku Kommersant podněsterský prezident Vadim Krasnoselskij. Ten předpokládá vytvoření svobodných ekonomických zón, jejichž rezidenti ani nebudou muset registrovat v republice právnickou osobu. Zákon jim také dovoluje bezcelní dovoz a vývoz veškerého zařízení. V dokumentu se také píše, že cena elektřiny může být pro rezidenty zón nižší než pro ostatní spotřebitele.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se