Separatistická Podněsterská republika legalizovala na svém území těžbu kryptoměn, což vyžaduje náročné hardwarové zázemí. Chce tak nalákat především ruské investory. Jedním z prvních by měl být syn ruského generálního prokurátora Jurije Čajky Igor.
"Poradili jsme se s odborníky přes technologie a ti nám řekli, že potřebujeme mít legislativu a technologické zázemí. Tak nyní máme zákon," řekl moskevskému deníku Kommersant podněsterský prezident Vadim Krasnoselskij. Ten předpokládá vytvoření svobodných ekonomických zón, jejichž rezidenti ani nebudou muset registrovat v republice právnickou osobu. Zákon jim také dovoluje bezcelní dovoz a vývoz veškerého zařízení. V dokumentu se také píše, že cena elektřiny může být pro rezidenty zón nižší než pro ostatní spotřebitele.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












