Osmnáct let zamítají tuzemské soudy žaloby majitelů domů na to, aby jim stát doplatil peníze, o něž přišli regulací nájemného. A nájemníky museli často dotovat ze svého. Pokud vůbec soudy majitelům vyhověly, tak jim daly jen zlomek sumy, o kterou je regulace připravila.

Loni počátkem února Evropský soud v přelomovém rozsudku rozhodl, že tato praxe je nespravedlivá. A státu nařídil, aby třem majitelům zaplatil za státní regulaci nájemného mezi roky 2002 a 2006 náhradu 2,19 milionu korun, což byl rozdíl mezi regulovaným a tržním nájemným.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se