Státní pivovar Budějovický Budvar je nyní v zásadní fázi rozvoje, která na investicích spolyká stovky milionů korun. Loni podnik na více než 700 milionů korun přišlo nové logistické centrum a začala výstavba nového ležáckého sklepa. Letos půjde dalších celkem 600 milionů korun do nové budovy cylindrokonických tanků pro kvašení piva a také do nové linky na plnění lahví či do zvýšení kapacity stáčírny plechovek.

To, do čeho Budvar investuje, dobře ilustruje, jaké trendy nyní pivním trhem hýbou. Spotřeba piva zásadně neroste, u čepovaného piva dokonce klesá. Budvar ale sází na rostoucí export. Proto se zvyšuje celková výrobní kapacita. V roce 2019 by měl mít budějovický pivovar výstav dva miliony hektolitrů piva, o čtvrtinu vyšší, než je nyní.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se