Stovky malých sportovních klubů letos nedosáhnou na peníze od ministerstva školství. Klub, který chce dotaci, musí mít alespoň 12 dětí, což řada z nich nesplňuje.
"Za nás hraje čtyři nebo pět kluků. Celkem je ve vsi 330 obyvatel, z toho stovka důchodců. Děti u nás prostě nejsou a já už je nenadělám. Hodně jich navíc odchází do větších klubů," říká Josef Vrba, místopředseda fotbalového oddílu SK Radkovice z Kraje Vysočina.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












