Osvobození od elektronické evidence tržeb slibuje nejmenším podnikatelům ministerstvo financí. Živnostníci se ale bojí opaku. Navrhovaná změna zákona, kterou teď ostatní resorty připomínkují, podle nich znamená další byrokratickou zátěž.

Ministerstvo hodlá zbavit povinnosti elektronicky odesílat každou účtenku na finanční správu všechny živnostníky, kteří mají na hotovostních tržbách méně než 200 tisíc korun ročně. "Počítáme s účinností od poloviny příštího roku," prohlašuje ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Další podmínkou je, že podnikatel může mít nejvýše jednoho zaměstnance a nesmí přijmout více než tisíc hotovostních plateb ročně.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se