Není teď ve světě mezinárodní politiky větší otázky. Jakou podobu bude mít americká facka Bašáru Asadovi za to, že opět ve velkém použil chemické zbraně? Směrem k syrským břehům plují americké lodě, akce se očekává během dne či dvou.

Nabízí se úvaha, že to bude něco podobného jako loňská odvetná akce poté, co asadovci barbarsky zaútočili také chemickými zbraněmi na obyvatele východních rebelských předměstí Damašku. Tehdy se na letiště, odkud vyletěly helikoptéry s chlorem, snesla ničivá sprcha v podobě amerických raket. Tím to ale skončilo. Asad si zkrátka mohl říct, že ho to nasazení jedů na civilisty zase až tak nebolelo.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se