Slevy na jízdném budou zavedeny až od 1. září, a ne v původně plánovaném termínu 10. června. Za odkladem je žádost krajů, které upozornily, že dřívějšímu zavedení slev brání technické problémy. Po včerejším jednání vlády to řekl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO).

Podle předsedy dopravní komise Asociace krajů, libereckého hejtmana Martina Půty (Starostové pro Liberecký kraj), může nastavení odbavovacích systémů ve vozech hromadné dopravy v souvislosti se zavedením slev trvat některým dopravcům až dva měsíce. "Kraje na to nejsou připraveny, tak musíme vyhovět, aby nevznikl nepořádek při prodeji jízdenek," uvedl premiér.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se