Slevy na jízdném budou zavedeny až od 1. září, a ne v původně plánovaném termínu 10. června. Za odkladem je žádost krajů, které upozornily, že dřívějšímu zavedení slev brání technické problémy. Po včerejším jednání vlády to řekl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO).
Podle předsedy dopravní komise Asociace krajů, libereckého hejtmana Martina Půty (Starostové pro Liberecký kraj), může nastavení odbavovacích systémů ve vozech hromadné dopravy v souvislosti se zavedením slev trvat některým dopravcům až dva měsíce. "Kraje na to nejsou připraveny, tak musíme vyhovět, aby nevznikl nepořádek při prodeji jízdenek," uvedl premiér.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








