Vojtěch Filip jim v rozhovorech říká nostalgici, známější jsou ale pod méně shovívavou nálepkou "stalinisté". Byli a jsou to dědici toho nejsmutnějšího, co po sobě komunismus zanechal. Nemají problém hájit i ty nejhorší excesy, jako byly politické procesy a popravy v 50. letech.

Zároveň ale vždy neodmyslitelně patřili k pilířům polistopadové komunistické strany. A díky své síle pomohli včas zabránit tomu, aby se partaj posunula směrem k modernější "demokratické" levici.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se