Nejmenší obavy o své osobní údaje mají Češi v ordinacích. Výzkum agentury STEM/MARK ukázal, že zatímco při uzavírání smluv po telefonu se o data bojí 73 procent dotázaných, při návštěvě lékaře je takových lidí jen 17 procent. Lékaře samotné však momentálně ochrana osobních údajů velmi zaměstnává a znervózňuje.
Ordinace se připravují na nová evropská pravidla, skrytá pod zkratkou GDPR, která začnou platit za necelý měsíc. Zároveň doktoři, ne vždy úspěšně, odolávají tlakům poradenských firem, jež se jim snaží nabídnout i některé nepotřebné služby.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








