Na podporu zelené elektřiny šlo vloni rekordních více než 45 miliard korun. Zdaleka nejvíc − 27 miliard − tradičně inkasovali provozovatelé solárních elektráren. Druhou největší sumu − bezmála 8,2 miliardy korun získaly bioplynové stanice. Údaje aktuálně zveřejnil operátor trhu s elektřinou OTE.
"Betonové krávy" neboli bioplynky, mezi nimiž dominují zemědělské, vyrábějí víc elektřiny než fotovoltaika. Ze všech obnovitelných zdrojů energie jsou v tuzemsku nejziskovější, soudí Evropská komise.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












