Na podporu zelené elektřiny šlo vloni rekordních více než 45 miliard korun. Zdaleka nejvíc − 27 miliard − tradičně inkasovali provozovatelé solárních elektráren. Druhou největší sumu − bezmála 8,2 miliardy korun získaly bioplynové stanice. Údaje aktuálně zveřejnil operátor trhu s elektřinou OTE.

"Betonové krávy" neboli bioplynky, mezi nimiž dominují zemědělské, vyrábějí víc elektřiny než fotovoltaika. Ze všech obnovitelných zdrojů energie jsou v tuzemsku nejziskovější, soudí Evropská komise.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se